A napokban elérhetővé vált egy prezentáció, mely szerint az USA kormányának 20 millió dollárjába - mai árfolyamon kb. 4,4 milliárd forintba - kerül évente, hogy jelen időben figyelje a nagy netes szolgáltatók forgalmát.
Egyre gyakrabban futok bele abba, amikor valakinek saját domain neves e-mail címére írok és egy gmailes postafiókból válaszol az illető. Lehet ennek ésszerű magyarázata is, de a legtöbb esetben e mögött az van, hogy sokan nem tudják, hogy hozzáadhatjuk saját domain nevünket a Google Alkalmazások Szolgáltatáshoz és így gyakorlatilag 50 db postafiókig - üzleti célra is - ingyenes alkalmazást kapunk. Tehát, aki azért irányította át saját domaines postafiókját, mert a webtárhely / domain szolgáltatója kevés e-mail tárterületet adott, netán nem volt megelégedve a kliens oldali spamszűrőkkel vagy csak szereti és megszokta a gmail-t, akkor nem kell lemondania arról, hogy saját nev@valalmi.hu típusú e-mail címét és a Gmail szolgáltatást egyszerre tudja használni, mindenféle átirányítás és trükközés nélkül direktben. Hogyan lehet ez?
Az Apple tegnap bejelentette a még olcsóbb, még jobb iPhone mellett az évi 100 dollárért elérhető MobileMe-t, amivel több készüléken tarthatjuk frissen az adatainkat. Nekem már egy éve ingyenes MobileMe-m van. Megmutatom, hogyan.
Itt a vizsgaidőszak, folyamatosan érkeznek a hallgatóktól a beadandók, főleg Citromailről és Freemailről. Az utóbbi, ami nemrég "újult" meg, mindennél szánalmasabb, amivel eddig találkoztam kis virtuális hazánkban.